%100 Güvenli Alışveriş Ne Anlama Gelir ?

guvenli-alisveris
Sitemiz, sipariş ve üyelik işlemleri sırasında 256 bit SSL güvenlik alanı içindedir. Bu, teknik olarak olarak kırılması mümkün olmayan bir şifreleme türüdür. Kredi kartınıza ait bilgiler veri tabanımızda kesinlikle görüntülenmemekte ve kaydedilmemektedir.

Satın almak istediğiniz ürünlerin sipariş işlemlerini başlattığınız anda özel güvenlik alanına yönlendirilirsiniz. Bunu adres çubuğundaki http://yazan kısmın, https:// şeklinde ve yeşil renkli olmasından anlayabilirsiniz. Siz, kredi kartı bilgilerinizi girip siparişinizi onayladığınız anda, kart bilgileriniz bankanız ve sizin aranızda kurulan köprü vasıtası ile bankanıza şifrelenerek iletilir. Eğer kart bilgileriniz geçerli ise, bize sadece bilgilerinizin onaylandığına dair mesaj gelir. Bu sayede kredi kartı bilgilerinizin başka birilerinin eline geçme ihtimali ortadan kalkmış olur. Kredi kartı bilgilerinizi iSertifika.com yetkilerinin dahi görmesi mümkün değildir.

Güvenlik sertifikası bulunmayan, içeriği yetersiz, güven vermeyen, açık adres ve firma unvanları bile belirtilmeyen sitelerden alışveriş yapmanız risk almanız demektir.

Adres bilgileriniz, teslimat işlemlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi ve her alışverişinizde iletişim bilgilerinizi tekrar girmemeniz için veri tabanımızda şifrelenerek korunur. Bu bilgiler sadece teslimat için kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez. Her siparişinizde kredi kartı bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.

SSL Sertifikası Hakkında

geotrust

SSL, Secure Sockets Layer’in baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Kullandığınız browser ile bağlı olduğunuz sitenin web server’ı arasında güvenlikli bilgi alışverişini sağlayan bir yöntemdir. Bir web sitesinde dolaştığınız ve bilgi girişi yaptığınız zaman, yaptığınız işlemlerin üçüncü şahıslar tarafından izlenme olasılığı vardır. Giriş yaptığınız kişisel bilgilerinize, kredi kartı numaranıza ve sizin için önemli ve gizli kalması gereken diğer bilgilere, teknolojik açıdan son derece gelişkin olanaklara sahip diğer kullanıcılar tarafından ulaşılması ve bunların isteğiniz dışında kullanılması olanaksız değildir. SSL güvenlik sistemi, bu tür istenmeyen durumları önlemek için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir. SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler, çözülmesi imkânsız olan bir kodlama sistemiyle şifrelenir. Girdiğiniz bilgiler önce şifrelenir ve diğer kişiler tarafından okunması imkânsız bir bilgiye dönüştürülür. Bu bilgi ancak diğer uçtaki web server tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir. Bu yetki uluslararası güvence altındadır. SSL özel ve kamusal kullanım için anahtarlar içeren patentli bir algoritma kullanır. Server browser’a onun mesajları şifrelemesini sağlayan kendi kamusal anahtarını gönderir. Bu kamusal anahtarın şifrelemekte kullanılmasına rağmen, bu şifreleri çözemez. Sadece server’ deki özel anahtar şifre çözme işlemini gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Bu arada, browser da bu bilgiler için farklı doğrultulara giden kendi özel/kamusal anahtarını yaratır. SSL güvenlik alanının bu özellikleri sayesinde, herhangi bir kimse kamusal anahtara ulaşsa ya da bir şekilde işleme “sızma” şansını yakalamış olsa bile, asla şifreyi çözerek doğru bilgilere ulaşamayacaktır. SSL güvenlik alanı sayesinde, girmiş olduğunuz sitenin “gerçekten girmek istediğiniz site” olduğundan da emin olabilirsiniz. Bir üçüncü kişi, girmek istediğiniz sitenin özel anahtarına bir şekilde ulaşmış ve yanlış bir kamusal anahtar üzerinden siteye erişim çabalarını yönlendirmiş olabilir. SSL, web sörfçülerinin ve sitelerinin kimliklerini tescil etmek gibi bir işleve de sahiptir. Sonuç olarak SSL kullanan sitemizin verileri güvenli bir şekilde aktarıldığından tamamıyla emin olabilirsiniz.

Dünyada şimdiye kadar SSL kırılması yaşanmamıştır. Medyaya da geniş çapta yansıyan internet üzerinden kredi kartı bilgisi çalınması olayları insanların yanıltılarak SSL sertifikası bulunmayan sitelere bilgi vermeleri, arayüz taklitleri ve bilgisayarların güvenlik eksiklerinden kaynaklanmaktadır. Biz sizin bilgilerinizi korumak için tam güvenli altyapıyı hazırlamış bulunuyoruz; size düşen ise bilgisayarınızın güvenliğini sağlayıp girdiğiniz kart bilgilerinin bizzat kendi bilgisayarınızdan çalınmasını önlemektir.

Kredi Kartı Güvenliği ve 3D Secure Nedir?

guvenli
Sipariş aşamalarında kullandığınız kredi kartı bilgileriniz sunucularımızda tutulmamaktadır. Yapılan işlemin mağazalardan yaptığınız işlemle arasında hiçbir fark yoktur. Biz kart numaranızın sadece son 4 rakamını görürüz. Bu kayıtlar da bize bankamız tarafından sağlanmaktadır.

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz.

Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified By Visa”, Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.

akademas.com.tr’ye Neden Güvenmeliyim?

Ziyaretçiler, bazı alışveriş sitelerinde muhatap dahi bulamamaktadırlar. İlgili alışveriş sitesinde iletişim için bir telefon numarası ve gerçek adres olmadığı gibi ziyaretçiler gönderdikleri maillere de cevap alamamaktadırlar. Bu da ziyaretçiler üzerinde o siteyle ilgili güvensizlik oluşturmaktadır.

Biz sadece bir online eğitim sitesi değiliz. İngiltere Londra, Almanya Berlin, Türkiye İstanbul  ve Türkiye Kocaeli Teknopark’ta ofisi ve uygulama noktası bulunan uluslarası bir işletmeyiz. 2009 yılından beri kişiye ve kurumlara özel ihtiyaç eğitimi hizmetleri ile sektörün öncü kuruluşlarından biriyiz.

Site ziyaretçilerinden gelen mailler aynı gün içerisinde mesai saatlerinde mutlaka cevaplanmaktadır. Ayrıca telefonla da destek alabilirsiniz.

Web sitemizden bize ulaşabileceğiniz her türlü iletişim kanalını ( telefon, adres, e-mail , iletişim formu vs.) bulabilirsiniz.

Özel eğitimler için haftanın 5 günü randevu alarak ofislerimizi ziyaret edebilir, bizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Ofislerimiz hafta içi her gün 09:00-17:00 arası açık bulunmaktadır.

Yine de internetten kredi kartınızla işlem yapmaktan çekiniyorsanız, havale ile alışveriş yapabilirsiniz.