Kayıtlı Sertifika nedir?

Aldığınız eğitime ait tüm dersleri bitirip, sertifika sınavından en az 50 ve üzeri puan aldığınızda, anında YÖNAD tarafından onaylı “Kayıtlı Sertifika” sahibi olursunuz. Kayıtlı sertifikanız yalnızca size özel kayıtlı belge numarası içerecek şekilde düzenlenir. Dilerseniz size özel kayıtlı sertifika linkinizi/numaranızı özgeçmişinize yazabilir veya ilgili kurumlara iletebilirsiniz. Kayıtlı Sertifika üzerinde ilgili eğitmen imzası, kurum yetkilisi imzası, kayıtlı belge numarası ve hologramlı güvenlik mühürü içeren fiziksel sertifikadır. Hologramlı sertifikalarımız sahteciliğe karşı önlem amaçlı olarak, Uluslararası Hologram Üreticileri Birliği (İHMA) tarafından kayıt altına alınarak dünya çapında tescil edilmiştir.

Sertifikalar bana ne kazandırır?

“Aslolan bilgidir. Bilgiyi ispatlayan ise belgedir.” Günümüzde bir çok kurum yada kuruluş  işe alım öncesinde sertifika talebinde bulunur. Sertifikalar sizin o konuda bilgili olduğunuzu gösteren önemli resmi belgelerden biridir. Almış olduğunuz eğitime ait bilginizin yetkinliğini ispatlar niteliktedir. Kariyerinize ve hayatınıza artı değer katmak için bilginizin gücünden, özgeçmişinizi güçlendirmek için belgenizin gücünden faydalanmanız gerekir.

Sertifikaların geçerliliği nasıldır?

Online eğitimlerin içerikleri ve sertifikaları YÖNAD işbirliği ile hazırlanmıştır. YÖNAD (Yönetim Araştırmaları Derneği) tamamen Profesör ve Doçent Doktor düzeyinde  akademisyenlerin oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur. YÖNAD hakkında daha fazla bilgi için www.yonad.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı ofislerimizden (İngiltere, Kıbrıs) aldığınız özel eğitimler AKADEMAS UK tarafından onaylı olup Europass sertifika ekleri ile birlikle Uluslararası Geçerliliğe sahiptir.

Europass nedir?

Yeterliliklerin aday ülkeler dâhil AB’de açıkça ve kolayca anlaşılmasını sağlamak ve bu sayede mezunların ve öğrencilerin istihdamını ve hareketliliğini arttırmak amacıyla Avrupa Parlamentosunun ve Konseyin yeterlilikler için tek bir saydamlık çerçevesi konusundaki 15 Aralık 2004 tarihli 2241/2004/EC sayılı Kararı ile EUROPASS (Avrupa Pasaportu) oluşturulmuştur. Europass dokümanları, Avrupa Birliği düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan Avrupa vatandaşlarının gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları niteliklerini ve yeterliliklerini daha iyi göstermelerinde yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir dokümanlar klasörüdür.

Europass beş belgeden oluşur:

  • Kendinizin doldurabileceğiniz iki belge (Europass öz geçmiş (CV) ve Europass Dil Pasaportu);
  • Yetkili kurumlar tarafından doldurulan ve verilen diğer üç belge (Europass Sertifika Eki, Europass Diploma Eki ve Europass Hareketlilik).

Daha fazla bilgiye europass merkezinden ulaşabilirsiniz. ⇒Europass 

 

“Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.”

Montaigne

geotrust